Informacje Ksztalcenie Doradztwo

Aktualności

Wyciąg z wytycznych dla urzędów pracy na 2024Jesteś zainteresowany pozyskaniem środków z KFS? Chcesz złożyć wniosek na 2024 rok? Nie wiesz od czego zacząć?

Zanim zabierzesz się za wertowanie stosów materiałów, wytycznych i artykułów związanych z KFS rzuć okiem na poniższe informacje, może okażą się pomocne 😊

✔️  wnioski o dofinansowanie przyjmowane są po ogłoszeniu naboru z jednoznacznie określonymi datami rozpoczęcia i zakończenia naboru, a następnie oceniane. Dofinansowanie przyznawane jest na podstawie przyznanej liczby punktów, a nie na podstawie kolejności zgłoszeń.

✔️  wnioski mogą być składane zarówno w formie pisemnej jak i elektronicznej. Nie można wykluczyć żadnej z tych form.

✔️  w pierwszej kolejności do rozpatrzenia kwalifikują się wnioski, które spełniają wymagania przynajmniej jednego z priorytetów ministra właściwego do spraw pracy.

✔️  nawet jeśli w treści priorytetu zawarto sformułowania odnoszące się bezpośrednio do pracowników, skorzystać z niego mogą zarówno pracownicy, jak i pracodawcy.

✔️  przy obecnym stanie prawnym pracownicy służb mundurowych, w tym funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej nie mogą korzystać ze środków KFS.

✔️  przepisy dotyczące KFS nie zakazują żadnej formy szkoleń. Istnieje więc możliwość odbywania szkoleń w trybie online.

✔️  zmiany dotyczące np. zamiany uczestnika szkolenia, terminu szkolenia czy egzaminu są dozwolone i ich wprowadzenie do umowy jest formalnością. Musi się to jednak odbywać za wiedzą i zgodą urzędu, w przeciwnym razie może on uznać, że warunki umowy zostały niedotrzymane.

✔️  ze środków KFS nie powinny być finansowane koszty kształcenia ustawicznego kadr publicznych służb zatrudnienia tzn. pracowników powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy, starostów oraz marszałków.

 

Jeśli zdecydujesz, że nie chcesz z tym materiałem zostawać sam, zapraszam do współpracy przy pozyskaniu środków na szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2024 roku.

 

Magdalena Cięciera

T. + 48 22 253.32.74

E. m.cieciera@pmgroup.pl

Bądź na bieżąco! Polub nasz profil na Facebooku

 

Źródło: „Kierunkowe wytyczne dla urzędów pracy. Wersja skorygowana”, Grudzień, 2023


PowrótIlość odsłon: 341